Edge választási tippek

Megmutatjuk, melyik Edge-re van szükséged!

Edge, vagy elég lesz az óra?

A nulladik kérdés, hogy vajon szükséged van-e egy Edge-re az óra mellett?

Az Edge egy bringás célszerszám. Vagyis ha a fő sportod a bringa, akkor mindenképpen ajánlott. Szintén érdemes egy Edge-ben is gondolkodnod, ha a kijelzőméret, a kényelmes láthatóság és kezelhetőség, a jól átlátható és kezelhető térkép fontosak számodra. Az alapvető mérési feladatok szempontjából (mennyit tekertem, milyen sebességgel, mennyi szinttel, stb.) egy jobb óra valóban hozza azt, amit egy Edge is rögzít, és ez elég is lehet, ha pl. csak a városi közlekedéseidet rögzíted. De ha elkezded bejárni az ismeretlent, netán precízen adagolt edzéseket próbálsz letekerni, vagy csak lapozgatás nélkül szeretnél sok adatot látni menet közben értelmezhető méretben, akkor nézz körül az Edge-ek világában!

Fontos tudnod, hogy egy bringakomputer nem zárja ki az óra használatát: egy Connect fiókhoz több különféle Garmin eszközt is hozzáadhatsz, melyek a Physio Truep-nak köszönhetően összehangoltan gyűjtik az adatokat és vezénylik edzéseidet.

 

Melyik Edge-et érdemes választanod?

Csak úgy, mint az órák esetében, itt is a felhasználás módja irányából érdemes közelíteni. Készítettünk egy táblázatot, ami a leggyakrabban keresett funkciók összevetésével segíthet a döntésben, de ehhez is jöjjön pár tanács.

Ha csak mérnéd, mit csináltál, akkor bármelyik Edge megfelel. Ha itt fontos a kis méret és a tömeg (pl. versenyzőként), akkor a csak nyomógombokkal vezérelt Edge 540 is jó választás lehet..

Ha navigálnál, akkor az 540-est csak akkor ajánljuk, ha előre tervezett úton terernél végig, és ennél sokkal többre nem is vágysz. Térképet is fogsz látni magad alatt, de mivel nincs érintőképernyő, a menet közben áttervezés, vagy egy célpont bepötyögése erősen korlátozott. Ha komolyabb navogációs terveid vannak, akkor érdemes érintőképernyős típust választanod (840, 1050, Explore 2), mert a térkép mozgatása, célpontok megadása itt sokkal komfortosabb.

Hosszú túrákra jársz? Nézd meg a Solar modelleket (540, 840), ezek egészen elképesztő üzemidőkre képesek.

Nem túl jó a szemed, vayg egyszerűen szeretnél nagyobb területet átlátni a térképen, ezért fontos a kijelző mérete? Az 540 és 840 közepes méretű kijelzőjéhez képest a 1050 nagy méretű, igen kontrasztos színes LCD-je lesz a barátod. De elképzelhető, hogy igényeidnek az Explore 2 is megfelel. Ennél a kérdésnél mindenképpen javasoljuk a személyes szemrevételezést.

Edzésterv szerint (is) bringázol, strukturált edzéseket végrehajtva? Itt az Explore 2 kiesik, a többiek megfelelőek lesznek. A kijlező méretén itt is érdemes elgondolkodnod, mert pl. a grafikus adatmezők láthatóságának bizony jót tehet a nagyobb kép.

A hegyek és a terep az igazi otthonod? Az Edge 540, 840 és 1050 típusokban az alapvető adatrögzítés mellett számos kerékpáros- és MTB-dinamikai adat is rögzítésre kerül, pl. az ugrások száma és hossza, a bejárt pálya nehézsége, tekerésed folyamatossága.

A 1050-s modellben a klasszikus csipogós hangjelzés helyett már valódi hangszóró van: szöveges utasításokat kapsz navigációról, vagy egy vezetett edzés szakaszairól. A pici hangszóró pedig kerékpáros csengőként is bevethető, a készülék kijelzőjére koppintva vagy egy Edge Remote távvezérlőről jelezheted érkezésedet a bringaúton andalgóknak.

Elsődleges műfajod a békés bringatúra, vagy a városi ingázás? Az Explore 2-t nézd meg először! A többi térképesnél jóval kedvezőbb áron juthatsz hozzá, de megkapod a navigációs funkciókat, és persze az alapvető adatrögzítést.

Tacx okosgörgőn is tekersz? Ebben az esetben az Explore 2-t ne válaszd, mert ő nem vezérel görgőt. A többiek viszont igen.

Ha a fenti felsorolás túl sűrű volt, akkor vess egy pillantást a táblázatra, vagy keress minket bizalommal elérhetőségeinken! Igyekszünk minden kérdésre válaszolni, hogy az ár és tudás szempontjából is optimális Edge kiválasztásában segíthessünk.

Edge összehasonlító táblázat (PDF)